Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 26. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Rozhlas poprvé vypsal zakázku na analýzy pro potřeby Rady ČRo

Rozhlas poprvé vypsal zakázku na analýzy pro potřeby Rady ČRo

Rozhlas poprvé vypsal zakázku na analýzy pro potřeby Rady ČRo

19.8.2014 17:46, Zdroj: ČTK

Praha - Český rozhlas poprvé vypsal zakázku na poskytování analýz pro potřeby Rady Českého rozhlasu. Rada, která v případě veřejnoprávního média dohlíží na plnění příslušného zákona a Kodexu ČRo, zakázku nemohla vypsat sama, protože nemá potřebnou právní subjektivitu. ČTK to dnes řekl místopředseda Rady ČRo Jiří Vejvoda.

Předmětem plnění je uzavření rámcové smlouvy na dobu tří let s nejvýše pěti uchazeči, kteří se umístí na prvním až pátém místě. Hodnocení tendru obstará komise, ve které budou mít zastoupení rozhlas i samotná rada. "Je to skutečně první zakázka tohoto typu. Vznikla na přání a podnět rady," řekl ČTK Vejvoda. Dosud rada při svých rozhodnutích vycházela z analýz a podkladů, které jí dodával Český rozhlas. Ten ale bude i nadále zhotovení materiálů financovat, což je dáno stejným důvodem, který určil způsob vypsání zakázky.

Český rozhlas předpokládá hodnotu zakázky maximálně 5,265 milionu korun bez DPH za celou dobu trvání rámcové smlouvy, a to včetně 30procentní opce. Toto právo bude využito při případném objednání dalších analýz, které budou nad rámec uvedený v zadávací dokumentaci. Hodnocení zakázky se bude řídit dvěma ukazateli. Nabídková cena má váhu 30 procent, rozhodujícím kritériem tak bude zpracování vzorové práce, a to na téma Analýza mediální reprezentace tématu komplexního pozměňovacího návrhu novely služebního zákona České republiky.

Rada Českého rozhlasu podle zákona zajišťuje kontrolu média veřejností. Jejích devět členů volí a odvolává Poslanecká sněmovna tak, aby v ní byly zastoupeny významné regionální, politické, sociální a kulturní názorové proudy. Rada mimo jiné jmenuje a odvolává generálního ředitele Českého rozhlasu. V souvislosti s připravovanými novelami mediálních zákonů se očekává mimo jiné diskuse o případné změně právního postavení kontrolního orgánu, podobně jako v případě Rady České televize.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (46.1 + 33.9) *

Zpět na přehled