Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Rovná na Sokolovsku dostala od ÚOHS pokutu čtvrt milionu korun

Rovná na Sokolovsku dostala od ÚOHS pokutu čtvrt milionu korun

Rovná na Sokolovsku dostala od ÚOHS pokutu čtvrt milionu korun

12.8.2016 10:09, Zdroj: ČTK

Brno - Obec Rovná na Sokolovsku dostala od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu čtvrt milionu korun. Sankce je za bezdůvodné vyloučení jedné z firem v tendru na zateplení a výměnu oken místní základní a mateřské školy. Pokutu potvrdil nyní předseda ÚOHS Petr Rafaj, uvedl úřad v tiskové zprávě. Obec s rozhodnutím nesouhlasí.

Podle starosty Rovné Jaroslava Jandy (STAN) obec předá celou záležitost advokátovi, který by měl připravit nejvhodnější řešení. "My necítíme, že jsme něco porušili. S některými závěry antimonopolního úřadu nemůžeme souhlasit," řekl dnes ČTK Janda.

Antimonopolní úřad k případu uvedl, že rozhodnutí o vyloučení sdružení DESIGNSTAV & DOZORSTAV z tendru bylo zcela abstraktní. "Není z něj vůbec zřejmé, z jakého důvodu je nabídka uchazeče nepřijatelná a jaké zadávací podmínky z hlediska splnění kvalifikačních kritérií uchazeč podle zadavatele nesplnil," uvedl Rafaj.

Úřad pokládá uvedené rozhodnutí obce za nepřezkoumatelné z důvodu absentujícího řádného odůvodnění. Radnice prý porušila zásadu transparentnosti.

"Tento postup vzbuzuje pochyby o pravých důvodech jednání zadavatele. Nelze akceptovat ani dodatečnou argumentaci zadavatele, že sdružení vzniklé sloučením dvou společností za účelem podání společné nabídky na veřejnou zakázku bylo vytvořeno v rozporu se zákonem a jeho založení je neplatné," dodal Rafaj.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Známka: 1, počet hlasů: 1.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (3.6 + 33.2) *

Zpět na přehled