Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Roudnice nad Labem podala žalobu proti pokutě 50 tisíc korun

Roudnice nad Labem podala žalobu proti pokutě 50 tisíc korun

Roudnice nad Labem podala žalobu proti pokutě 50 tisíc korun

11.8.2011 10:43, Zdroj: ČTK

Roudnice nad Labem podala žalobu proti pokutě 50.000 korun, kterou dostala v lednu od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za chyby v tendru na revitalizaci centra města v památkové zóně. Případem se začal zabývat Krajský soud v Brně, který zamítl odkladný účinek žalobě. ČTK to řekl soudce David Raus. Město proto pokutu musí zaplatit.    

Roudnice u soudu v žádosti o odkladný účinek žaloby argumentovala "reálně hrozící sankcí ze strany Regionální rady soudržnosti Severozápad", která měla být ve vztahu k jejímu podnikání neúnosná. Případnou újmu ale nijak nekonkretizovala. Obecné konstatování o hrozící sankci podle soudu nestačí na přiznání odkladného účinku. "Pokud by vždy (soud) v situaci, kdy ze správního rozhodnutí vyplývá pro účastníka (řízení) povinnost k nějakému finančnímu plnění, přiznával žalobě odkladný účinek, zcela by popřel smysl soudního přezkumu správních rozhodnutí," uvedl soud ve svém usnesení. Otázku, zda Roudnice v tendru porušila zákon či nikoliv, soud dosud neřešil. "Případ je ve stadiu procesní přípravy na rozhodnutí," řekl ČTK Raus.    

Roudnice při vypsání tendru s předpokládanou hodnotou přes 40 milionů korun udělala podle ÚOHS několik chyb. "Zadavatel se dopustil porušení zákona, když v zadávací dokumentaci nestanovil způsob hodnocení podle dílčích hodnoticích kritérií," uvedl v lednu předseda ÚOHS Petr Rafaj. Město tedy neuvedlo přesně, jakým způsobem bude přidělovat body. Ani z hodnotícího protokolu podle úřadu nešlo zjistit, na základě jakých konkrétních skutečností dospělo město k názoru, že je určitá nabídka ekonomicky nejvýhodnější. Roudnice nad Labem dále v zadávací dokumentaci jednoznačně nevymezila, co bude předmětem hodnocení kritéria "zajištění závazků". Důsledkem podle ÚOHS bylo netransparentní hodnocení nabídek.    

Město v květnu rozhodlo, že se bude soudit s firmou Artec, kterou viní z odpovědnosti za pokutu od ÚOHS. Artec pro Roudnici nad Labem výběrové řízení zpracovávala. Firma v dopise roudnickému zastupitelstvu odmítla, že ve výběrovém řízení pochybila, požadavek města na náhradu škody 4,7 milionu korun neakceptuje.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (46.3 + 48.9) *

Zpět na přehled