Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je úterý 19. 2. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Říčany plánují rozsáhlou výsadbu zeleně u rybníku Marvánek

Říčany plánují rozsáhlou výsadbu zeleně u rybníku Marvánek

Říčany plánují rozsáhlou výsadbu zeleně u rybníku Marvánek

13.4.2018 12:04, Zdroj: ČTK

Říčany (u Prahy) - Říčany u Prahy plánují rozsáhlou výsadbu zeleně v okolí rybníku Marvánek. Nové meze a remízy by se měly stát zárodkem nového krajinného parku. Přibudou také volně přístupné ovocné sady. Zeleň má být vysazena i na okraji města u hřbitova. Celkem půjde o 13.500 keřů a přes 400 stromů na výměře přes šest hektarů. Sázet by se mělo na podzim nebo příští rok na jaře, sdělila ČTK mluvčí města Kateřina Lauerová.

Město chce na akci získat prostředky ze Státního fondu životního prostředí. "Máme zatím hotový projekt. Cena vzejde z veřejné zakázky, ta zatím není připravena. Do konce dubna budeme podávat žádost o dotaci," uvedla mluvčí.

U Marvánku zeleň rozdělí plochy orné půdy a zmírní větrnou a vodní erozi. U hřbitova bude mít zase izolační funkci. Město loni vypovědělo smlouvy zemědělcům hospodařícím v okolí Marvánku. Důvodem bylo splavovaní hnojiv a půdy z polí do soustavy rybníků a Říčanského potoka. Znečištění vody v rybnících by měly do budoucna zabránit právě meze a remízky.

Stromy lemují také novou cestu k rybníkům Rozpakov a Srnčí. U rybníku Srnčí nyní dělníci pracují na odbahnění, náklady jsou téměř 4,4 milionu korun. Počítá se s odtěžením zhruba 2200 metrů krychlových usazenin, vyrovnáním koruny hráze a výměnou výpustního zařízení.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (5.1 + 44.7) *

Zpět na přehled