Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 21. 7. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Rekonstrukce náchodské nemocnice by mohla začít v únoru

Rekonstrukce náchodské nemocnice by mohla začít v únoru

Rekonstrukce náchodské nemocnice by mohla začít v únoru

4.8.2017 12:27, Zdroj: ČTK

Hradec Králové - Dlouho plánovaná modernizace Oblastní nemocnice v Náchodě by mohla začít příští rok v únoru. Novinářům to dnes při představení projektu řekl krajský radní Václav Řehoř (ODS). Kraj vypsal nový tendr za maximálně 1,4 miliardy korun, uchazeči mohou své nabídky podávat do 2. října. Předchozí tři tendry hejtmanství z různých důvodů zrušilo.

"Celých sedm měsíců jsme připravovali revizi projektu i zadávacích podmínek zakázky. Naším cílem bylo připravit zakázku tak, aby byla otevřená co možná nejširšímu okruhu potenciálních uchazečů, ovšem při zachování odpovídajících kvalifikačních podmínek," uvedl hejtman hradeckého kraje Jiří Štěpán (ČSSD). Oproti projektu k minulému tendru se cena navýšila z 1,3 na 1,4 miliardy korun bez DPH.

Veřejnou zakázku pro kraj vyřizuje firma RTS a.s. Podle kraje bude po otevření obálek přibližně měsíc trvat vyhodnocení, následovat by mělo schválení výsledků radními a poté podpis smlouvy. Podle ní má vítězný uchazeč deset dní na zahájení stavby. Stavbu má firma dokončit 26 měsíců, poté by měly být modernizované prostory uvedené do zkušebního provozu.

"Základem celé modernizace je výstavba dvou nových nemocničních objektů J a K, které jsou na sebe napojeny jak v nadzemní části, tak v podzemí. Dále vznikne objekt O, kde budou uloženy zdroje medicinálních plynů, bude vystavěn nadzemní koridor a vzniknou i další podzemní spojovací koridory mezi novými objekty a okolními budovami," uvedl Řehoř. Současně se počítá s vybudováním chodníků, přístupových komunikací a oplocení.

Modernizaci náchodské nemocnice kraj připravuje několik let. Podle původních plánů se mělo začít stavět v roce 2012 a hotovo mělo být do poloviny roku 2015. Zásadní zdržení nastalo poté, co kraj v květnu 2013 zrušil přes rok trvající tendr na stavební firmu a vzdal se evropské dotace 400 milionů korun. Druhý tendr kraj vypsal v červenci 2015. Po 16 odkladech termínu jej nakonec v únoru 2016 kvůli nekvalitně zpracované dokumentaci také zrušil. Do třetí soutěže zasáhlo vyšetřování policie a nové vedení kraje tendr 15. prosince 2016 zrušilo.

Oblastní nemocnice Náchod zajišťuje zdravotní péči pro spádovou oblast s více než 200.000 obyvateli, zaměstnává 1500 lidí a zahrnuje Nemocnici Náchod, Nemocnici Rychnov nad Kněžnou, Nemocnici Broumov, Nemocnici Jaroměř, Nemocnici Nové Město nad Metují a Pracoviště klinické biochemie a diagnostiky v Opočně. Celkem má pro pacienty 832 lůžek.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (14.7 + 36.5) *

Zpět na přehled