Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 20. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Registr vozidel od rána funguje, zatížení ale není maximální

Registr vozidel od rána funguje, zatížení ale není maximální

Registr vozidel od rána funguje, zatížení ale není maximální

27.7.2012 12:21, Zdroj: ČTK

Praha - Registr vozidel dnes od rána funguje. Na řadě jeho pracovišť ale není úřední den, takže zatížení systému není maximální. Do dnešního dne dal premiér Petr Nečas ministru dopravy Pavlu Dobešovi termín k odstranění závad v provozu registru.

Premiér dnes řekl, že Dobeše neodvolá, protože nový registr podle předsedy vlády funguje. Konec působení ve vládě však Dobešovi stále hrozí, pokud vinou ministerstva dopravy systém, který provázela od počátku řada potíží, přestane v příštích dnech zase pracovat.

Přestože systém dnes funguje, přetrvávají obtíže s jeho rychlostí. Ve čtvrtek se do databází registru podařilo vložit 12.405 transakcí. Ve srovnání s minulým čtvrtkem je to pokles o více než 3000 změn.

V Praze úředníci zpracovávají takzvaná hromadná podání od zprostředkovatelů z předchozích dnů. Data z Prahy ukazují, že se ve srovnání s minulým rokem daří zvládat zhruba 60 procent objemu úkonů. Ve čtvrtek dokázali úředníci v šesti pražských pobočkách do registru vložit 1300 změn. Stejný den před rokem vyřídili 2166 žádostí, řekl ČTK vedoucí dopravněsprávních agend pražského magistrátu Josef Mihalík.

Registr dnes podle zjištění ČTK funguje například v Pardubicích, v Českém Krumlově, v Karlových Varech a v Jihlavě. V Karviné pracuje také, ale úředníci k němu mají výhrady. Nemůžou se například propojit s databází osob. V registru i nadále chybí řada údajů a tak je nutné je ověřovat a doplňovat ručně. "Klienty odbavujeme výrazně pomaleji, než u starého systému," řekla ČTK mluvčí karvinské radnice Šárka Swiderová.

S žádostí o úhradu škody spojenou s nefunkčním registrem se na ministerstvo dopravy k dnešnímu dni obrátilo 46 lidí, kteří celkově požadují 860.000 korun. Pouze sedm z nich je ale podle ministerstva oprávněných. Ostatní budou vyzváni, aby ke svým požadavkům doložili podklady, které dokazují, že jim skutečně vznikla škoda.

Ministerstvo dnes oznámilo, že k úředníkům, kteří kvůli potížím s registrem vozidel přijdou o osobní ohodnocení, se připojila vedoucí oddělení registru Eva Zlámalová. Obdobný trest dříve postihl náměstky Miroslava Drobného, Ivo Tomana a ředitele odborů Petra Musila a Jakuba Feruse. Šéf úseku silniční dopravy Karel Peška přišel o místo.

Nový registr vozidel od svého spuštění 9. července s výjimkou tohoto čtvrtka každý den kolaboval. Pokud fungoval, tak zápasil s řadou problémů.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (14.9 + 48.4) *

Zpět na přehled