Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 23. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Registr vozidel funguje s výpadky a je dál pomalý

Registr vozidel funguje s výpadky a je dál pomalý

Registr vozidel funguje s výpadky a je dál pomalý

17.12.2012 16:21, Zdroj: ČTK

Praha - Centrální registr vozidel měl dopoledne několik krátkodobých výpadků. Systém sice většinu času funguje, je ale podle úředníků pomalý. Na nižší rychlost si úředníci stěžovali například v Rakovníku, Hradci Králové, Českých Budějovicích a Sokolově. Odpoledne rychlost systému vzrostla.

"Výpadek jsme měli chvilkový krátce před desátou hodinou," řekl ČTK vedoucí dopravního odboru v Chebu Vratislav Kovařík. Od té doby systém prý funguje, je ale pomalý. Od rána podařilo odbavit deset lidí, obvykle to je i 50 lidí. "Dnes ale příliš velký zájem není," dodal Kovařík s tím, že lidé asi fungování registru nevěřili a návštěvu raději odložili.

V Teplicích registr nefungoval zhruba půl hodiny. Na výpadky si stěžovali také úředníci v Pardubicích a v Chrudimi.

Bez výpadků zatím systém funguje v Praze. Na všech pěti pracovištích byla ke třetí hodině odpoledne obsloužena téměř tisícovku lidí, uvedl vedoucí správního řízení na pražském magistrátu Milan Hubka. Podle něj se fungování registru odpoledne výrazně zrychlilo, za což pravděpodobně může postupné uzavírání úřadů v menších obcích.

Podle ministerstva dopravy by se dnes mělo k registru vozidel připojit 1440 registračních pracovišť. Ve 13:00 ale bylo k systému připojeno jen 979 uživatelů, což je zhruba stejné množství jako minulý čtvrtek, kdy systém dopoledne na řadě míst zkolaboval.

Registr vozidel je od minulého týdne propojen s databází takzvaných základních registrů. Ty mají registračním úředníkům usnadnit práci tím, že si mohou údaje o žadatelích dohledat v databázi osob a adres nemovitostí a převést je do registru vozidel.

Správu registru vozidel převzalo ministerstvo dopravy od ministerstva vnitra letos 9. července. Po zhruba hodině provozu nový systém selhal a od té doby se potýká s problémy. Software pro nový registr stál 37 milionů korun, dalších 32,4 milionu korun má ministerstvo dopravy zaplatit za provoz registru. Strana LIDEM oficiálně kvůli přetrvávajícím potížím s registrem vyzvala k odchodu svého ministra Pavla Dobeše, který ve funkci skončil začátkem prosince. 

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (9.9 + 43.2) *

Zpět na přehled