Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 27. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Registr vozidel čeká příští úterý a středu odstávka

Registr vozidel čeká příští úterý a středu odstávka

Registr vozidel čeká příští úterý a středu odstávka

28.3.2013 12:33, Zdroj: ČTK

Praha - Registr vozidel čeká v příštím týdnu dvoudenní odstávka. Je nutné otestovat fungování služby od nového dodavatele. Systém bude mimo provoz v úterý a ve středu. Na dnešním setkání s novináři to řekl náměstek ministra dopravy Lukáš Hampl. Současná smlouva s ATS - Telcom vyprší koncem března. Novým poskytovatelem služby jsou současní subdodavatelé ATS - Telcom, se kterými bude nově ministerstvo spolupracovat napřímo.

"Jde o nutnou technologickou odstávku, která by byla nutná vždy při změně dodavatele," doplnil ministr dopravy Zbyněk Stanjura. Systém pro registr vozidel bude nově spravovat společnost ICZ, přenos dat bude zajišťovat Telefónica 02 a provoz počítačů na jednotlivých registračních pracovištích zajistí společnost Autocont. Rozdělením zakázky mezi tyto jednotlivé společnosti získá ministerstvo podle Stanjury silnější pozici, než jakou mělo vůči ATS - Telcom, a zároveň i ušetří. Za rok provozu má jít o 50 milionů korun, což je třetina toho, co platí nyní.

Smlouvy s novými dodavateli přidělilo ministerstvo na základě jednání bez uveřejnění poté, co se podle něj ukázalo že k prodlužování smlouvy s ATS - Telcom není žádný objektivní důvod. Firma navíc na ministerstvo vyvíjela nepřípustný tlak s cílem stávající smlouvu prodloužit, řekl Stanjura. Dodal, že nepřipustí, aby jakákoliv firma vydírala stát a myslela si, že má lepší vyjednávací pozici, a nutila státu nevýhodné obchodní podmínky.

Správu registru vozidel převzalo ministerstvo dopravy od ministerstva vnitra loni 9. července. Po zhruba hodině provozu nový systém selhal a od té doby se potýká s problémy. Strana LIDEM oficiálně kvůli přetrvávajícím potížím s registrem vyzvala k odchodu svého ministra Pavla Dobeše, který ve funkci skončil začátkem prosince. Současné vedení resortu kritizuje své předchůdce za to, že novou soutěž na dodavatele prakticky nepřipravili.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (9.7 + 44.8) *

Zpět na přehled