Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 20. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Registr aut začal po desáté hodině fungovat

Registr aut začal po desáté hodině fungovat

Registr aut začal po desáté hodině fungovat

24.7.2012 11:23, Zdroj: ČTK

Praha - Registr vozidel se dnes kolem 10. hodiny podařilo zprovoznit. ČTK to řekl náměstek ministra dopravy Miroslav Drobný s tím, že technici obnovili spojení s evropskou evidencí identifikačních čísel (VIN kódů). Další komplikace registru, jako je například vysoká míra chybně zadaných údajů, ale stále přetrvává. Registr po dvoutýdenním potížích úplně zkolaboval v pondělí a nefungoval ani dnes ráno.

Informaci o zprovoznění systému ČTK potvrdil vedoucí odboru dopravněsprávních agend pražského magistrátu Josef Mihalík. Podle něj je možné přihlašovat i automobily dovezené ze zahraničí, což v pondělí nešlo. "Zatím to funguje, ale nevíme, jak dlouho se to udrží," řekl.

V Karviné začal registr fungovat po 10:00. "Podařilo se nám zatím obsloužit jednoho klienta, vozidla už se dají přihlašovat," řekla ČTK okolo 10:30 vedoucí dopravně správního oddělení Jana Michaličková. Připomněla však, že řadu údajů musí pracovníci stále dopisovat ručně a odbavení klientů tak trvá delší dobu.

Na některých pracovištích registru byla dnes ráno již značně napjatá atmosféra. V Brně museli vyjet na odbor dopravněsprávních činností policisté, aby tam uklidnili rozčilené klienty stěžující si na nekonečné čekání při registraci auta. Podle policie tam došlo na nadávky, urážení úředníků a křik. Jedna hlídka bude proto v Brně po celý den na registrace dohlížet.

Ministra dopravy Pavla Dobeše (LIDEM) k urychlené nápravě vyzvali premiér Petr Nečas (ODS) a vicepremiérka, Dobešova stranická šéfka Karolína Peake (LIDEM). Potíže jsou podle tak závažné, že žádají vyvození personální odpovědnosti.

Systém ráno zkolaboval například v Karviné, v Hradci Králové, Pardubicích, v Liberci a Jablonci nad Nisou a v Mladé Boleslavi. "Naši úředníci se lidem alespoň snaží v rámci možností poradit," řekla mluvčí hradecké radnice Magdaléna Vlčková. "Nejde nic, stále se jen načítají data," popsal stav v Pardubicích vedoucí odboru dopravy tamní radnice Vladimír Bakajsa.

Nový registr ministerstvo dopravy spustilo 9. července. Po zhruba hodině provozu systém selhal a od té doby se potýká s neustálými problémy. Software pro nový registr stál 37 milionů korun, firma ATS - Telcom Praha zakázku získala od ministerstva dopravy bez výběrového řízení. Dalších 32,4 milionu korun má ministerstvo zaplatit za provoz registru, obnos ale může být snížen o sankce za nefunkčnost systému. Řidiči tak mají už dva týdny problém s přihlášením vozů. Někteří se na stát obrátili se žádostí o odškodnění.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (7.7 + 13.4) *

Zpět na přehled