Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 20. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Registr aut v Brně funguje, problémy s lidmi řešil náměstek Toman

Registr aut v Brně funguje, problémy s lidmi řešil náměstek Toman

Registr aut v Brně funguje, problémy s lidmi řešil náměstek Toman

27.7.2012 11:12, Zdroj: ČTK

Brno - Systém registru vozidel v Brně dnes od rána funguje, na úřadě se střídají desítky lidí a tvoří se kratší fronty. Úředníci ráno vydali 75 pořadových lístků a odbavují i ty starší z minulých dní. Na úřad ráno dorazil náměstek ministra dopravy Ivo Toman, aby, jak řekl, "doladil problémy". Toman s lidmi i úředníky konzultoval jejich situaci, doprovázela ho pracovnice firmy, která nový systém registru vozidel vyvinula. Náměstek doufá, že nejtěžší období registru už minulo a systém bude fungovat, řekl v rozhovoru pro ČTK.

Po třech týdnech problémů po zavedení nového systému centrálního registru vozidel je dnešek druhým dnem po sobě, kdy systém zatím funguje. "Máme takzvanou helplinku a helpdesk, kde řešíme dotazy a problémy ohledně registru. Vytáhli jsme si všechny dotazy, které byly tady v Brně, aby se to zde na místě doladilo," popsal Toman jeden z důvodů své návštěvy. Dodal, že doufá ve funkčnost systému i nadále.

Podle mluvčí magistrátu Soni Haluzové je systém sice plně funkční, ale pomalý. Některé úkony trvají až dvakrát déle než ve starém systému. Do budoucna navíc není naděje, že by se systém příliš zrychlil, dodala.

Dnešek by měl rozhodnout, zda ve funkci setrvá ministr dopravy Pavel Dobeš (LIDEM). Vyprší totiž termín, který mu dal premiér Petr Nečas (ODS) k odstranění závad v provozu nového registru vozidel. Pokud dnes nebude registr fungovat spolehlivě, bude muset ministr vládu opustit.

V minulých dnech v Brně na dopravněsprávním odboru v Kounicově ulici čekaly na vyřízení svých záležitostí desítky lidí, na mnoho z nich se ale nedostalo a museli přijít několikrát. "Dnes jsem tu potřetí. Pracuji pro autobazar a někteří naši klienti si kvůli registru budou muset na služby počkat," řekl dnes ČTK jeden z čekajících.

V úterý nervózní lidé dokonce nadávali úředníkům a atmosféra byla tak napjatá, že vedoucí odboru Ladislav Prudil zavolal strážníky. Ti na úřadě od té doby hlídkovali každý den, na hladký průběh dohlíželi i dnes.

Primátor Brna Roman Onderka (ČSSD) vyzval všechny občany, kterým vznikla v souvislosti s nefunkčním registrem škoda, aby se obrátili na ministerstvo dopravy s žádostí o náhradu. Podle Tomana bude každá taková žádost evidovaná a lidé dostanou odpověď. "Mohu slíbit za resort, že budeme každou žádost poctivě a individuálně prošetřovat. U stížností na to máme 60 dnů, u žádostí šest měsíců," řekl Toman. "Žádostí o náhrady škod nám zatím přišlo zhruba 30," dodal náměstek.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (4.5 + 34.2) *

Zpět na přehled