Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » RegioJet se snaží dohodě státu s ČD bránit u soudu

RegioJet se snaží dohodě státu s ČD bránit u soudu

RegioJet se snaží dohodě státu s ČD bránit u soudu

16.8.2016 09:05, Zdroj: ČTK

Brno - Soukromý dopravce RegioJet podal ke Krajskému soudu v Brně žalobu proti dohodě státu s Českými drahami na desetiletý provoz vlakové linky Brno - Břeclav - Olomouc. Už předtím podání RegioJetu zamítl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), uvedla mluvčí soudu Simona Tesařová. Soukromý dopravce proti uzavření smlouvy neúspěšně protestoval i u ministerstva dopravy.

Mluvčí ministerstva dopravy Tomáš Neřold ČTK napsal, že smlouva s Českými drahami z prosince 2015 byla řádně předem notifikována.

Ještě proti předpokládanému uzavření smlouvy podala společnost RegioJet a.s. námitky, kterým ministerstvo nevyhovělo. "Následně na základě návrhu společnosti RegioJet a.s. postup ministerstva přezkoumával ÚOHS, který návrhu stěžovatele nevyhověl," uvedl Neřold. Ministerstvo podle něj aktuální spor RegioJetu s ÚOHS komentovat nebude.

RegioJet u ÚOHS požadoval přezkoumání postupu ministerstva. Současně chtěl, aby ÚOHS vydal předběžné opatření a zakázal ministerstvu smlouvu uzavřít. To se ale nestalo, námitky firmy zamítl i předseda ÚOHS Petr Rafaj. Podání k soudu je tak dalším krokem, který může firma učinit.

Soukromý dopravce RegioJet v posledních letech rozšiřuje svoje železniční aktivity. Vede také spor s Českými drahami ohledně linky mezi Prahou a Ostravou. RegioJet tvrdí, že státní firma tam zneužila dominantní postavení. ÚOHS dosud ale rozhodnutí v tomto případě nevydal.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (40.4 + 28.5) *

Zpět na přehled