Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Ředitelství vodních cest dostalo od ÚOHS pokutu 100.000 korun.

Ředitelství vodních cest dostalo od ÚOHS pokutu 100.000 korun.

Ředitelství vodních cest dostalo od ÚOHS pokutu 100.000 korun.

2.8.2013 12:17, Zdroj: ČTK

Brno - Ředitelství vodních cest ČR dostalo od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu 100.000 korun. Chybovalo ve zhruba dvacetimilionovém tendru z roku 2009 na zajištění inženýrských činností při rekonstrukci železničního mostu v Kolíně. Rozhodnutí ÚOHS je pravomocné, zjistila ČTK z webu úřadu.

Ředitelství vodních cest bez výběrového řízení uzavřelo mandátní smlouvu se Správou železniční dopravní cesty (SŽDC). Podle ÚOHS byl tento postup chybný.

Ředitelství silnic a dálnic se bránilo odkazem na technické důvody. "Argumentaci, že na dráze nemůže vykonávat žádnou činnost nikdo jiný kromě SŽDC, vyvrací i fakt, že zadavatel na plnění veřejné zakázky uzavřel subdodavatelskou smlouvu s externími subjekty," uvedl v rozhodnutí předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Most v Kolíně přes Labe stojí od konce roku 2010. Starý dvoukolejný most z roku 1908 nevyhovoval podjezdnou výškou 4,35 metru současným požadavkům na parametry vodní cesty. Byl proto zbourán a nahrazen novým moderním mostem s výškou 5,25 metru. Díky rozdělení prací na dvě poloviny nemusela být přerušena železniční doprava a vlaky místem projížděly po jedné koleji.

Projekt za 1,23 miliardy korun podpořila částkou 877 milionů Kč Evropská unie, zbylé náklady uhradil Státní fond dopravní infrastruktury.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (29.2 + 40.5) *

Zpět na přehled