Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Ředitelství silnic dostalo od ÚOHS pokutu 300.000 korun

Ředitelství silnic dostalo od ÚOHS pokutu 300.000 korun

Ředitelství silnic dostalo od ÚOHS pokutu 300.000 korun

27.7.2016 10:44, Zdroj: ČTK

Brno - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) má za chyby v zakázce na stavební práce na silnici R6 na Sokolovsku zaplatit 300.000 korun. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který se tendrem za téměř 2,5 miliardy Kč na stavební práce zabýval, pokutu snížil o 200.000 korun. Vyplývá to z webu úřadu.

Ředitelství silnic určilo pevnou cenu za část zakázky a v té podle ÚOHS znemožnilo soutěž mezi uchazeči. Jádrem sporu byly čtyři položky týkající se rekonstrukce objízdných tras souvisejících s hlavní částí prací v úseku Nové Sedlo - Sokolov. ŘSD na tuto část tendru stanovilo pevnou cenu 110,3 milionu korun, nabídky uchazečů pak hodnotilo včetně této fixní částky.

"Autoritativní stanovení části nabídkové ceny zadavatelem vede k deformaci konkurenčního prostředí, a tento postup je tak v rozporu se smyslem a účelem zákona," uvedl v novém rozhodnutí předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Vzhledem k ceně zakázky hrozila ŘSD pokuta přes šest milionů korun. Její výsledná výše podle Rafaje zohledňuje funkci represivní i preventivní. ŘSD se ještě může pokutě bránit podáním žaloby ke Krajskému soudu v Brně, což ale nemá odkladný účinek.

Antimonopolní úřad původně uložil pokutu ve výši půl milionu, ŘSD se proti tomu odvolalo a uvedlo, že postupovalo transparentně a nediskriminačně. Předseda ÚOHS Petr Rafaj následně původní závěry svých podřízených zrušil. Našel v jejich postupu několik chyb. Nyní tedy úřad rozhodl o pokutě ve výši 300.000 korun.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

KvAfaYQCtCv 10.12.2016 12:57

wdg2jk <a href="http://wjbzbntyuufz.com/">wjbzbntyuufz</a>, [url=http://layuzjrxdrgj.com/]layuzjrxdrgj[/url], [link=http://shghntzbxptk.com/]shghntzbxptk[/link], http://kbakfngqvaqq.com/


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (38.2 + 12.1) *

Zpět na přehled