Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pondělí 26. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Ředitelství silnic a dálnic obmění šest ze 13 krajských ředitelů

Ředitelství silnic a dálnic obmění šest ze 13 krajských ředitelů

Ředitelství silnic a dálnic obmění šest ze 13 krajských ředitelů

11.3.2011 07:34, Zdroj: ČTK

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) vyměnilo krajské ředitele svých poboček v Brně, Karlových Varech, Chomutově, Hradci Králové, Olomouci a Ostravě. Dalších sedm šéfů zůstává ve funkcích. Jména nových ředitelů dnes oznámil ministr dopravy Vít Bárta. Hlavním hodnotícím kritériem podle něj bylo to, aby ministerstvo těmto lidem mohlo důvěřovat.

"Vím, že tento krok vyvolá velkou míru nenávisti a kritiky," řekl dnes Bárta. Podle něj byla personální výměna jediným možným řešením, jak získat kontrolu nad děním v této příspěvkové organizaci.

Novým šéfem brněnského závodu se stal Zdeněk Pánek, Správu Karlovy Vary povede Pavel Rödl, v Chomutově bude šéfovat Milan Dundr, v Hradci Králové Pavel Tichý, v Olomouci Martin Smolka a Správu Ostrava nově bude řídit Pavel Velička.

Ministr Bárta kritizoval předchozí fungování ŘSD v regionech, kdy se podle něj stavělo příliš draze a nekvalitně, což prý bylo vidět hlavně na příkladu Ústeckého kraje. Bárta v minulosti kritizoval zejména Renné Komínka, ředitele chomutovské správy, kterého ŘSD odvolalo v polovině ledna. Jeho i další manažery ŘSD v Ústeckém kraji Bárta obvinil z napojení na "kmotry ODS a ČSSD". Podle ministra údajně kryli nelegální činnost stavebních firem.

Při výběru vhodných lidí na post ředitelů krajských správ podle ministerstva hrála roli především bezúhonnost kandidátů. "Na trhu jsou lidé, kteří mají větší znalosti v oblasti výstavby liniových staveb," řekl Bárta. Tento handicap však mohou noví ředitelé podle něj kompenzovat vhodným výběrem spolupracovníků.

Vedle šesti nových ředitelů vzešlo z výběrového řízení také několik vhodných kandidátů na nižší manažerské pozice v jednotlivých krajských správách. S těmito uchazeči bude dále jednáno, uvedlo ŘSD.

Jednotliví ředitelé krajských správ:

 

Závod Brno: Zdeněk Pánek

Správa Karlovy Vary: Pavel Rödl

Správa Chomutov: Milan Dundr

Správa Hradec Králové: Pavel Tichý

Správa Olomouc: Martin Smolka

Správa Ostrava: Pavel Velička

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (41.2 + 1.6) *

Zpět na přehled