Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 18. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Ředitelství silnic a dálnic dostalo od ÚOHS pokutu 900 tisíc Kč.

Ředitelství silnic a dálnic dostalo od ÚOHS pokutu 900 tisíc Kč.

Ředitelství silnic a dálnic dostalo od ÚOHS pokutu 900 tisíc Kč.

31.7.2013 13:18, Zdroj: ČTK

Brno - Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) dostalo od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu 900 tisíc Kč. Před dvěma lety nechalo vyměnit na dálnici D1 svodidla v délce osmi kilometrů bez soutěže. Rozhodnutí ÚOHS je pravomocné, ŘSD může ještě podat žalobu ke Krajskému soudu v Brně.

ŘSD nechalo vyměnit svodidla kvůli nehodě na 17. kilometru dálnice mezi Prahou a Brnem při níž došlo k přejetí vozidel do protisměru. Svodidla byla stará asi 20 let, ŘSD zadalo zakázku bez soutěže společnosti Eurovia CS. Argumentovalo tím, že se jednalo o krajně naléhavý případ.

Podle ÚOHS ale mělo ŘSD situaci předvídat a plánovat rekonstrukci svodidel vzhledem k její životnosti s dostatečným časovým předstihem a vypsat otevřenou soutěž, do které by se mohlo přihlásit více firem.

"Nelze akceptovat omezování přístupu zájemců o veřejnou zakázku," uvedl v aktuálním rozhodnutí předseda ÚOHS Petr Rafaj. ŘSD hrozila vzhledem k objemu tendru pokuta až do výše necelých čtyř milionů korun. Eurovia svodidla vyměnila za 75 milionů korun.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (34.3 + 49.8) *

Zpět na přehled