Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 25. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Rath nakonec podepsal dotaci pro nemocnici ve Slaném na Kladensku

Rath nakonec podepsal dotaci pro nemocnici ve Slaném na Kladensku

Rath nakonec podepsal dotaci pro nemocnici ve Slaném na Kladensku

30.9.2011 11:27, Zdroj: ČTK

Středočeský hejtman David Rath (ČSSD) po více než roce podepsal dotaci na modernizaci nemocnice ve Slaném na Kladensku. Město nakonec z evropských peněz získá 54 milionů korun na nemocniční přístroje, jejichž nákup byl podle hejtmana předražený. Rath podle starosty Ivo Rubíka (ODS) smlouvu podepsal po zpracování nezávislého posudku, který ukázal, že město při nákupu zdravotnické techniky postupovalo správně. Informuje o tom dnešní vydání Kladenského deníku.

"Výsledek posudku ještě nedorazil ani poštou a už v pondělí v odpoledních hodinách nám bylo úřadem regionální rady oznámeno, že její předseda David Rath podepsal smlouvu na modernizaci nemocnice, a to bez dalších připomínek," řekl Deníku Rubík. Podle starosty už město nemůže o slíbené dotace přijít.

Městská nemocnice loni za 58 milionů korun pořídila například novou počítačovou tomografii, několik rentgenů, endoskopickou věž, operační nebo porodní stoly. Kvůli nákupu nemocničního vybavení si vzalo město úvěr, z něhož částku zaplatilo. Podle Rubíka kvůli tomu městu vznikla ztráta půl milionu korun.

Rath se podle vedení Slaného domníval, že byly zakoupené přístroje o 20 procent předražené. Vyplývá to prý z tabulky, kterou městu poslal v informačním dopise. V ní byly podle radnice uvedeny vysoutěžené ceny, které krajský úřad porovnal s cenami přístrojů od jiné společnosti. Případem se v srpnu zabývala také Evropská komise, která tehdy středočeského hejtmana vyzvala, aby neprodleně dotaci podepsal.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (27.5 + 25.1) *

Zpět na přehled