Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je pátek 24. 5. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Rath bude dále vypovídat v údajné korupční kauze o zakázkách

Rath bude dále vypovídat v údajné korupční kauze o zakázkách

Rath bude dále vypovídat v údajné korupční kauze o zakázkách

16.8.2013 07:41, Zdroj: ČTK

Praha - Krajský soud v Praze dnes pokračuje ve výpovědi poslance Davida Ratha (dříve ČSSD) obžalovaného z korupce. Žalobce jej s dalšími deseti lidmi viní z ovlivňování stavebních a zdravotnických veřejných zakázek ve Středočeském kraji. Rathova promluva by dnes zřejmě mohla skončit, pak by měly následovat dotazy soudu, obžalovaný to ale může odmítnout.

Rath hovořil již ve čtvrtek, kdy pokračovala jeho výpověď přerušená minulý týden poté, co se omluvil kvůli únavě. Nejdřív si stěžoval na to, že nemá dostatečný přístup ke svým advokátům a je znevýhodněný proti ostatním obžalovaným. Poté popisoval obecně zdravotnické zakázky v době, kdy byl hejtmanem. Jejich ovlivňování odmítl, tendry byly podle něj zcela v pořádku.

Před soud už v minulých dnech předstoupila i další obžalovaná, podnikatelka Ivana Salačová, která má v obžalobě pozici spolupracující obviněné, protože se ke korupci přiznala. Hrozí jí tak nižší trest.

Státní zástupce Petr Jirát v obžalobě tvrdí, že bývalá ředitelka kladenské nemocnice Kateřina Pancová, její přítel a někdejší poslanec Petr Kott a Rath tendry ovlivňovali. Pancová s Kottem údajně trestnou činnost koordinovali, a to se souhlasem Ratha, kterého průběžně informovali.

Žalobce celem viní 11 lidí z různých druhů korupce v souvislosti se zakázkami ve Středočeském kraji. Soud naplánoval jednání zatím do října a předvolává 78 svědků.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (6.5 + 48.4) *

Zpět na přehled