Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Rakovník nechá opravit svou turistickou ubytovnu v obci Skryje

Rakovník nechá opravit svou turistickou ubytovnu v obci Skryje

Rakovník nechá opravit svou turistickou ubytovnu v obci Skryje

20.2.2019 14:27, Zdroj: ČTK

Rakovník - Rakovník nechá letos opravit turistickou ubytovnu v nedaleké obci Skryje. Zařízení slouží veřejnosti a patří přímo městu Rakovník. Městští radní nedávno rozhodli o vypsání tendru na rekonstrukci střechy a pavlačí. ČTK to řekl místostarosta Rakovníka Jan Švácha (za Společně pro Rakovník).

Pavlače a střešní krytina ubytovny jsou v havarijním stavu, město proto nechalo už dříve vypracovat projekt. Součástí úprav bude i výměna konstrukčních částí pavlačí včetně jejich zastřešení.

Celkově je ubytovna podle místostarosty v dobrém stavu, město ji udržuje dlouhodobě. "Je to hojně využívané, především dětskými tábory," uvedl místostarosta. Přespávají v ní například i turisté nebo školy v přírodě.

Objekt má deset pokojů pro ubytování, celková kapacita činí 40 lidí. Dospělý za ubytování na jednu noc zaplatí 150 korun, děti méně. Zvyšování poplatků vedení města podle Šváchy neplánuje.

Skryje leží zhruba 16 kilometrů na jih od Rakovníka. V 19. století paleontolog Joachim Barrande tam objevil významné naleziště zkamenělin. Nyní je zde například Naučná stezka zvaná Po stopě trilobita.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (40.7 + 37.8) *

Zpět na přehled