Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Rafaj zrušil půlmilionovou pokutu pro plzeňskou radnici

Rafaj zrušil půlmilionovou pokutu pro plzeňskou radnici

Rafaj zrušil půlmilionovou pokutu pro plzeňskou radnici

12.5.2017 12:50, Zdroj: ČTK

Brno - Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj zrušil půlmilionovou pokutu pro plzeňskou radnici. Zakázkou na rekonstrukci stadionu ve Štruncových sadech, kde hrají svoje zápasy fotbalisté Viktorie, se budou znovu zabývat jeho podřízení, vyplývá z rozhodnutí zveřejněného na webu ÚOHS.

Rafaj tak reaguje na připomínky soudů, kterými je vázán. Případem se zabýval jak Krajský soud v Brně, tak Nejvyšší správní soud.

Podle antimonopolního úřadu Plzeň postupovala diskriminačně při nastavení kvalifikace firem. V důsledku stanovení požadavku na prokázání ekonomických a finančních kvalifikačních předpokladů prý mohli být někteří dodavatelé předem vyloučeni z možnosti účastnit se zadávacího řízení.

Rafajovi podřízení se mají v novém projednání zabývat podstatou argumentů města. Je možné, že budou muset i doplnit dokazování. Mají také posoudit, zda pro město není příznivější aktuální zákon o zakázkách, protože případ je už starý několik let.

Řízení se týká zakázky vypsané v roce 2011 na stavbu tribun stadionu, kde hrají domácí zápasy fotbalisté Viktorie. Cena zakázky byla 308 milionů korun včetně DPH, městu proto hrozila pokuta až 15 milionů.

S postupnou obnovou stadionu začalo město, jemuž stadion patří, v roce 2011. Stadion byl postaven před 60 lety, tehdy pro spartakiádu.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (8.8 + 2.4) *

Zpět na přehled