Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Rafaj zrušil půlmilionovou pokutu pro Krodos bus

Rafaj zrušil půlmilionovou pokutu pro Krodos bus

Rafaj zrušil půlmilionovou pokutu pro Krodos bus

12.12.2014 10:30, Zdroj: ČTK

Brno - Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj zrušil půlmilionovou pokutu pro kroměřížskou společnost KRODOS BUS za údajné chyby v tendru na dodávku meziměstských nízkopodlažních autobusů. Případem se budou znovu zabývat jeho podřízení. Vyplývá to z webu antimonopolního úřadu.

Krodos Bus v roce 2012 nakoupil autobusy od společnosti TEZAS servis a.s., která je autorizovaným dealerem pro značku Iveco Bus. Dopravce do nových autobusů investoval 44 milionů korun, 19 milionů korun získal z evropských fondů.

Podle původních závěrů ÚOHS byla vybraná firma zvýhodněná díky stanovení technických podmínek. Vítěz tendru údajně jako jediný disponoval typem autobusu přesně splňujícím požadavky uvedené v zadávací dokumentaci.

Rafaj ale nyní vynesl verdikt, že rozhodnutí jeho podřízených je nezákonné a závěry úřadu stojí na nesprávně zjištěném skutkovém stavu. Rafajovi podřízení mají znovu posoudit, zda se kroměřížská firma při vypsání tendru dopustila porušení zákona či nikoliv.

Krodos Bus nasadil nové autobusy Crossway od výrobce Iveco loni v srpnu na příměstské linky. Firma investuje do obnovy svých vozidel pravidelně.

Krodos Bus je jedním z největších provozovatelů veřejné autobusové dopravy ve Zlínském kraji. Firma vznikla na konci roku 2004 jako jedna ze čtyř nových obchodních společností po rozdělení ČSAD Kroměříž. Zajišťuje převážně příměstskou autobusovou dopravu z valné části ve Zlínském kraji.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (5.6 + 13.8) *

Zpět na přehled