Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 18. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Rafaj zrušil pokuty 240.000 korun pro osm organizací Prahy

Rafaj zrušil pokuty 240.000 korun pro osm organizací Prahy

Rafaj zrušil pokuty 240.000 korun pro osm organizací Prahy

14.3.2011 09:35, Zdroj: ČTK

 Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj zrušil pokuty v celkové výši 240.000 korun pro osm příspěvkových organizací Prahy. Případem se budou znovu zabývat jeho podřízení. Původní rozhodnutí úřadu mělo několik vad. ČTK to zjistila z internetových stránek ÚOHS. 
   

 ÚOHS původně tvrdil, že příspěvkové organizace Prahy desetimilionovou zakázku z přelomu let 2007 a 2008 na výběr auditorské firmy rozdělily na menší, a vyhnuly se tak vypsání tendru podle zákona o zakázkách. Podle původního závěru úřadu byly všechny zakázky stejného druhu a měly být vyhlášeny dohromady. 
   

 V případu je podle Rafaje sporné, zda pražský magistrát může svým příspěvkovým organizacím ukládat zadání konkrétních veřejných zakázek nebo jestli mají vytvářet za tímto účelem sdružení. "Podal-li tedy Úřad v napadeném rozhodnutí návod, jak by měli zadavatelé při zadání veřejných zakázek postupovat, měl rovněž zkoumat, zda je jím navržené řešení s ohledem na jiné právní předpisy právně průchodné," uvedl v rozhodnutí Rafaj. 
    

Aktuální rozhodnutí ÚOHS se týká tendrů, které jako zakázky malého rozsahu vypsalo Hudební divadlo v Karlíně, Galerie hlavního města Prahy, Lesy hlavního města Prahy, Městská knihovna, Botanická zahrada, Správa pražských hřbitovů, pohřební ústav a Městská poliklinika Praha. Zakázky získala BNV Consulting. 
    

Nedávno v obdobném případu Rafaj zrušil ze stejných důvodů pokutu 160.000 korun pro pražský magistrát a dvě jeho organizace za údajně chybný výběr firmy pro personální a organizační audit z roku 2007. Také tímto případem se budou znovu zabývat jeho podřízení.
 

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (6.9 + 6.1) *

Zpět na přehled