Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Rafaj zrušil pokutu dopravnímu podniku Chomutova a Jirkova

Rafaj zrušil pokutu dopravnímu podniku Chomutova a Jirkova

Rafaj zrušil pokutu dopravnímu podniku Chomutova a Jirkova

26.7.2016 10:47, Zdroj: ČTK

Brno - Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj zrušil pokutu 100.000 korun, kterou uložili před dvěma lety jeho podřízení Dopravnímu podniku měst Chomutova a Jirkova. Řízení, které se týkalo zakázky na plynovou plnicí stanici zhruba za 17 milionů korun, zastavil. ČTK to zjistila z webu ÚOHS.

Podle Rafaje jeho podřízení případ neposoudili správně. "Šlo o činnost sektorového zadavatele a podle zákona by tedy musel postupovat až v případě, kdy by se jednalo o nadlimitní veřejnou zakázku," řekl dnes ČTK mluvčí úřadu Martin Švanda.

Antimonopolní úřad se případem zabýval na základě podnětu společnosti Bonett Bohemia. Původně dokonce uložil dopravnímu podniku zákaz plnění smlouvy s vybranou firmou NEAT. Také tento zákaz už ale neplatí, navíc z rozhodnutí vyplývá, že plnicí stanice už stojí.

Záměr pořídit plnicí stanici na plyn a autobusy na stejný pohon dopravní podnik zveřejnil už před třemi lety. Podle analýzy, kterou si dal zpracovat, je rozdíl cen pohonů až 30 procent ve prospěch plynu.

V posledních letech investovaly do vozidel na CNG například ČSAD Autobusy České Budějovice a ČSAD MHD Kladno. Stovku autobusů na plyn má i brněnský dopravní podnik.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (27.3 + 22.5) *

Zpět na přehled