Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Rafaj zrušil pokutu čtvrt milionu korun pro krnovskou firmu

Rafaj zrušil pokutu čtvrt milionu korun pro krnovskou firmu

Rafaj zrušil pokutu čtvrt milionu korun pro krnovskou firmu

3.3.2015 10:21, Zdroj: ČTK

Brno - Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj zrušil pokutu čtvrt milionu korun pro krnovskou firmu STAFI CZ. Ta je dál podezřelá, že předložila falešné reference v jednom z tendrů a hrozí jí zapsání na blacklist veřejných zakázek. Vyplývá to z webu ÚOHS.

ÚOHS se bude opakovaně zabývat zakázkou radnice v Krnově z roku 2012 na obnovu Smetanových sadů. Původně rozhodl, že firma STAFI CZ předložila reference, které neodpovídaly skutečnosti. Dostala také zákaz plnění veřejných zakázek na tři roky. Ten ale zatím nenabyl právní moci.

Předseda ÚOHS firmě vyhověl a verdikt svých podřízených letos v únoru zrušil. Případ jim vrátil k novému projednání. Ti se musí zabývat co bylo přesně obsahem zakázky. "Na tomto posouzení zcela závisí, to, zda dodavatelem předložené reference splňují požadavky zadavatele," uvedl v rozhodnutí Rafaj. Jeho podřízení mají posoudit všechny reference firmy, což v minulém řízení neudělali.

Na blacklistu veřejných zakázek je aktuálně pouze sedm firem. Mezi jinými například UPC Česká republika. Telekomunikační společnost UPC Česká republika, s.r.o. uváděla v jedné z veřejných zakázek nepravdivé informace. Od ÚOHS dostala pokutu 400.000 korun.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (17.3 + 44.6) *

Zpět na přehled