Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Rafaj zrušil pokutu 75.000 korun pro město Veltrusy

Rafaj zrušil pokutu 75.000 korun pro město Veltrusy

Rafaj zrušil pokutu 75.000 korun pro město Veltrusy

12.10.2015 09:28, Zdroj: ČTK

Brno - Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj zrušil pokutu 75.000 korun pro město Veltrusy. Údajně netransparentním losováním v tendru na revitalizaci zeleně na hřbitově se budou znovu zabývat jeho podřízení. ČTK to zjistila z webu ÚOHS.

Předmětem sporu je omezování počtu firem, které se o zakázku ucházely. Firmy, které šly v tendru z roku 2011 dál, byly vylosovány, což dnes už zákon neumožňuje.

Jedna z nich chtěla, aby losující před samotným výběrem elektronické zařízení vypnul a pak znovu zapnul. Losující to ale odmítl, což podle ÚOHS stačí k tomu, aby vznikly pochybnosti o transparentnosti. Proto ÚOHS městu uložil původně pokutu. Rafajovi podřízení se ale dostatečně nezabývali všemi námitkami města. Konkrétně zkouškou losovacího zařízení, kterou město na svou obhajobu předložilo.

To mají v novém řízení napravit. Výsledkem může být nové uložení pokuty, případně její zrušení. Kdy úřad definitivně rozhodne, není jasné, případ má na stole už více než rok. Obsahem tendru z roku 2011 byla výsadba 361 stromů a více než 6000 keřů. Zakázku vyhrála kladenská společnosti HORA COMPANY.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (18.7 + 14.0) *

Zpět na přehled