Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Rafaj zrušil menší pokutu pro ministerstvo dopravy

Rafaj zrušil menší pokutu pro ministerstvo dopravy

Rafaj zrušil menší pokutu pro ministerstvo dopravy

1.9.2015 10:36, Zdroj: ČTK

Brno - Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj zrušil pokutu 30.000 korun pro ministerstvo obrany za údajné dělení zakázek při nákupu vybavení pro vojáky. Nově zjistil, že už uplynula lhůta, kdy se může nákupy z let 2007 zabývat. ČTK to zjistila z webu úřadu.

ÚOHS se zakázkami ministerstva zabýval od konce roku 2013. Konkrétně šlo o nákupy taktických nožů, transportních tašek, dalekohledů nebo zásahových kombinéz. Dodavatelé byli vybíráni v menších tendrech odděleně ve stejné době, podle úřadu tak mělo ministerstvo vypsat jeden tendr, ve kterém mohlo dostat výhodnější nabídky.

Resort se bránil tím, že pokud by vypsal tendr na vojenskou výstroj jako celek, dostal by se také do konfliktu se zákonem. "Považovat tak rozdílný materiál jako jsou oděvní součástky, transportní tašky a dalekohled za předmět jediné veřejné zakázky pouze na základě definice zákona o ozbrojených silách ČR je v rámci zákona nesystémové a mohlo by to vést k vytvoření nežádoucího precedentu i v jiných oblastech zadávání veřejných zakázek," uvedl resort v odvolání proti pokutě.

Touto argumentací se ale už Rafaj nezabýval. ÚOHS zjistil, že případ je už promlčený, proto musel řízení celé zastavit. Rozhodnutí je už pravomocné.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (43.4 + 26.1) *

Zpět na přehled