Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 18. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Rafaj zrušil dvoumilionovou pokutu pro Havířov

Rafaj zrušil dvoumilionovou pokutu pro Havířov

Rafaj zrušil dvoumilionovou pokutu pro Havířov

2.12.2015 11:33, Zdroj: ČTK

Brno - Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj zrušil dvoumilionovou pokutu pro radnici v Havířově. Zakázkou za více než 100 milionů korun na výměnu oken se budou znovu zabývat jeho podřízení. Pokuta byla zatím jednou z nejvyšších, kterou kdy ÚOHS za zakázky některé z radnic uložil. ČTK to zjistila z webu úřadu.

Případ se týká tendru z roku 2012. Radnice původně čekala, že okna v obytných domech, které jsou v jejím majetku, vymění téměř za 170 milionů korun. Tendr vyhrála společnost RI OKNA s cenou 106 milionů korun.

Podle předchozích závěrů ÚOHS radnice postupovala diskriminačně. Stanovila speciální požadavky na to, jak mají okna vypadat. Konkrétně šlo například o minimální počet komor nebo stavební hloubku rámů. V součtu tyto požadavky zaručovaly konkurenční výhodu některým firmám.

ÚOHS svoje závěry opřel o posudek znalce, který radnice zpochybnila v rozkladovém řízení. Aktuálně podle Rafaje panují pochybnosti ohledně podjatosti znalce. Tuto otázku musí nyní jeho podřízení vyřešit a pak znovu rozhodnout.

Dvoumilionová pokuta patří k nejvyšším za zakázky pro některou z radnic. Ještě vyšší sankce dostalo například město Liberec za chyby v zakázkách souvisejících s přípravou lyžařského mistrovství světa. Nakonec ale byla většina pokut zrušena.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (17.5 + 26.6) *

Zpět na přehled