Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Rafaj zrušil čtvrtmilionovou pokutu pro ministerstvo vnitra

Rafaj zrušil čtvrtmilionovou pokutu pro ministerstvo vnitra

Rafaj zrušil čtvrtmilionovou pokutu pro ministerstvo vnitra

22.2.2017 09:34, Zdroj: ČTK

Brno - Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj zrušil čtvrtmilionovou pokutu pro ministerstvo vnitra. Zakázkou na více než 2000 ochranných vest pro policii se budou znovu zabývat jeho podřízení, zjistila ČTK z webu úřadu. Resort vnitra zatím nereagoval na žádost ČTK o vyjádření.

Úředníci ministerstvu pokutu uložili loni v říjnu. Úřad tehdy tvrdil, že vítěz tendru, kterým se stala společnost FENIX Protector, měl být vyloučen, protože nesplnil kvalifikaci. Předložený vzorek vesty údajně nesplňoval požadavek na spojení dílů v ramenní části, které mělo být skryté.

Ministerstvo se hájilo, že vše bylo v pořádku. "Z důvodu neobvyklé konstrukce vesty není možné provádět závěry bez důsledné znalosti o způsobu používání předmětu plnění," uvedlo například ve svém odvolání.

Podle Rafaje jeho podřízení měli podrobně prozkoumat, zda vybraná vesta splňuje podmínky zadání či nikoliv, to se ale nestalo. Chyby v předchozím řízení nyní musí napravit. Zakázka je už zadaná, její cena je 68 milionů korun.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (27.2 + 17.2) *

Zpět na přehled