Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Rafaj zamítl rozklad Škody Transportation v tendru na rychlíky

Rafaj zamítl rozklad Škody Transportation v tendru na rychlíky

Rafaj zamítl rozklad Škody Transportation v tendru na rychlíky

28.2.2012 18:10, Zdroj: ČTK

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj zamítl rozklad Škody Transportation ve věci loňského tendru na nákup 15 vlakových souprav pro České dráhy (ČD). Úřad loni rozhodl, že České dráhy v pětimiliardovém tendru neporušily zákon o veřejných zakázkách. Rafaj nyní verdikt svých podřízených potvrdil, zjistila ČTK z webu ÚOHS.

"Dospěl jsem k závěru, že nenastaly podmínky pro zrušení nebo změnu napadeného rozhodnutí," uvedl Rafaj. Jeho rozhodnutí je pravomocné. Škoda Transportation proti němu může podat žalobu ke Krajskému soudu v Brně. Firma tuto možnost ale neplánuje využít. "My považujeme rozhodnutí ÚOHS v tuto chvíli za konečné a dále se tím zřejmě nebudeme zabývat," řekla ČTK mluvčí Škody Lubomíra Černá. ÚOHS již loni v září zrušil předběžné opatření, které drahám bránilo v podpisu smlouvy.

České dráhy tvrdily, že dohodnutá cena 200,5 milionu eur za 16 souprav byla výjimečně výhodná a vypsání výběrového řízení bránil i omezený časový rozměr, po který nabídka platila.

Rakouské dráhy (ÖBB) potvrdily smlouvu Českých drah a Siemensu o nákupu rychlíkových jednotek Railjet za zhruba pět miliard Kč koncem září 2011. ČD při koupi využijí opci rakouských drah, které v obřím tendru koupily desítky stejných vlaků a některé nebudou potřebovat. Soupravy budou dodány v letech 2013 až 2014 a jsou určeny hlavně pro mezistátní dopravu mezi ČR, Rakouskem a Německem.

Podle serveru iDnes.cz ČD zaplatí za nové soupravy Railjet od firmy Siemens zhruba o 400 milionů korun více, než původně plánovaly. Dopravce totiž mění částečně svoji objednávku. I když nakonec bude mít o jednu soupravu méně, nabídne v nich více sedaček. Podle nové dohody dráhy koupí osm osmivozových jednotek a sedm sedmivozových.
 

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (4.7 + 44.8) *

Zpět na přehled