Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Rafaj snížil společnosti Chaps pokutu na polovinu

Rafaj snížil společnosti Chaps pokutu na polovinu

Rafaj snížil společnosti Chaps pokutu na polovinu

22.1.2018 10:15, Zdroj: ČTK

Brno - Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj snížil zhruba na polovinu pokutu pro společnost Chaps, která vede celostátní informační systém o jízdních řádech. Nově má zaplatit 1,080 milionu korun. ÚOHS to dnes uvedl v tiskové zprávě. Stanovisko firmy ČTK zjišťuje.

Firma dostala pokutu za porušení hospodářské soutěže v letech 2010 až 2015, kdy nechtěla jízdní řády zpřístupnit společnosti Seznam.cz, a.s., a zneužila tak svého dominantního postavení.

"Pro společnost Seznam byly tyto aktualizované jízdní řády nezbytným vstupem pro služby, které chtěl začít poskytovat. Došlo tak k narušení hospodářské soutěže na trhu služeb automatického vyhledávání dopravního spojení s celostátním pokrytím a na trhu s informacemi o existujících variantách dopravního spojení v České republice," uvedl Rafaj.

Podle něj firma porušila pouze české předpisy a ne unijní. Tím došlo i ke zkrácení trvání deliktu. V důsledku těchto změn se pak přikročilo také k přiměřenému snížení uložené sankce. Další rozkladové námitky účastníka řízení byly zamítnuty.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (39.3 + 6.9) *

Zpět na přehled