Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 18. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Rafaj snížil pokutu pro Ředitelství silnic a dálnic

Rafaj snížil pokutu pro Ředitelství silnic a dálnic

Rafaj snížil pokutu pro Ředitelství silnic a dálnic

22.2.2018 13:17, Zdroj: ČTK

Brno - Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj snížil pokutu pro Ředitelství silnic a dálnic. Namísto 230.000 korun má tato státní organizace zaplatit pouze 80.000 Kč. Sankce je za chyby v zakázce na údržbu silničních tunelů v Brně, zjistila ČTK z webu úřadu.

ŘSD při vypsání zakázky v roce 2017 změnilo některé podmínky. Konkrétně vypustilo požadavek na specialistu v oblasti geotechnického monitoringu. Dostatečně ale neprodloužilo lhůtu pro podání nabídek. To mohlo ovlivnit výběr dodavatele, protože samotná změna podmínek zakázky rozšířila počet firem, které se o ni mohly ucházet.

Předseda ÚOHS Rafaj potvrdil, že zákon byl porušen. Oproti svým podřízeným ale našel v postupu ŘSD polehčující okolnost. Zadavatel zakázky prodloužil lhůtu k podání nabídek o 41 dní namísto povinných 51. Podle Rafaje to byl důvod ke snížení pokuty.

Zakázka se týkala zejména údržby a technologického a softwarového vybavení a stavebně technické části tunelů v Brně, konkrétně Pisáreckého, Husovického a Královopolského tunelu.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (9.3 + 2.6) *

Zpět na přehled