Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Rafaj potvrdil v krátké době druhou pokutu pro České dráhy

Rafaj potvrdil v krátké době druhou pokutu pro České dráhy

Rafaj potvrdil v krátké době druhou pokutu pro České dráhy

22.12.2016 11:51, Zdroj: ČTK

Brno - Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil v krátké době druhou pokutu 200.000 Kč pro České dráhy. Ta nynější je za nákup 31 vlakových jednotek od polské firmy Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz Spółka Akcyjna Holding. ÚOHS to dnes uvedl v tiskové zprávě.

České dráhy nezákonně měnily smlouvu. Za podobné provinění dostaly stejnou pokutu už v listopadu, tehdy šlo o 15 třívozových elektrických souprav.

V aktuálním případě úřadu vadil dodatek ke smlouvě, jenž měnil ustanovení týkající se smluvní pokuty. "Zadavatel neměl být nově oprávněn požadovat smluvní pokutu za prodlení s dodávkou jednotky za dobu, kdy tato jednotka bude ve zkušebním provozu s cestujícími," uvedl Rafaj.

Podle něj dodatkem došlo k podstatné změně smlouvy a postup zadavatele mohl ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky. Vybraný dodavatel byl tedy změnou provedenou dodatkem zvýhodněn oproti jiným konkurenčním uchazečům.

Pokuta je pravomocná. V souvisejícím případě, který se týkal 15 třívozových elektrických souprav, už podaly České dráhy žalobu ke Krajskému soudu v Brně.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (1.7 + 16.7) *

Zpět na přehled