Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Rafaj potvrdil půlmilionovou pokutu pro Zařízení služeb pro MV

Rafaj potvrdil půlmilionovou pokutu pro Zařízení služeb pro MV

Rafaj potvrdil půlmilionovou pokutu pro Zařízení služeb pro MV

16.3.2012 09:45, Zdroj: ČTK

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil půlmilionovou pokutu pro státní příspěvkovou organizaci Zařízení služeb pro Ministerstvo vnitra. Chybovala v tendrech na praní a chemické čištění prádla. Pokuta je pravomocná, zjistila ČTK z webu ÚOHS.

Příspěvková organizace Zařízení služeb pro Ministerstvo vnitra uzavírala smlouvy za více než 80 milionů korun aniž vypsala řádné zadávací řízení. Postup zadavatele údajně narušil závažným způsobem soutěžní prostředí.

Zadavatel o svém záměru uzavřít smlouvu na praní a chemické čištění prádla informoval pouze omezený počet vybraných subjektů. Výběrové řízení podle úřadu nebylo vypsáno v režimu zákona o veřejných zakázkách. "Zadavatel si přitom musel být vědom skutečnosti, že částky vydávané každoročně na praní a čištění prádla výrazně přesahují limit pro nadlimitní veřejnou zakázku," uvedl již dříve Rafaj.

Zařízení služeb pro Ministerstvo vnitra podle úřadu mělo použít některý ze zákonem stanovených typů zadávacích řízení. Zvolený postup přitom mohl podstatným způsobem ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky. Zadavatel uzavřel v březnu 2008 tříletou smlouvu na praní a chemické čištění prádla se společností DOČISTA, a.s.

Výši pokuty ÚOHS nezměnil ani v rozkladovém řízení. Podle Rafaje k tomu nebyl důvod. Úřad údajně preferoval preventivní smysl sankce.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (46.6 + 48.6) *

Zpět na přehled