Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 18. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Rafaj potvrdil půlmilionovou pokutu pro Karlovy Vary

Rafaj potvrdil půlmilionovou pokutu pro Karlovy Vary

Rafaj potvrdil půlmilionovou pokutu pro Karlovy Vary

26.4.2013 10:57, Zdroj: ČTK

Brno - Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil Karlovým Varům půlmilionovou pokutu za chyby při výstavbě projekční kabiny a stavební změny v KV Aréně. Postup města byl nezákonný. Rafaj to dnes řekl ČTK. Karlovarská radnice se může pokutě bránit podáním žaloby ke Krajskému soudu v Brně.

Projekční kabina a stavební úpravy multifunkčního centra za necelých sto milionů korun původně nebyly součástí projektu. Magistrát na stavební práce nevyhlásil výběrové řízení a zadal zakázky v jednacím řízení bez uveřejnění. "Tím mohlo dojít k podstatnému ovlivnění výběru nejvhodnějších nabídek," uvedl Rafaj.

Předseda ÚOHS v novém rozhodnutí nezměnil výši pokuty. Podle něj k důvodem k tomuto kroku nemůže být skutečnost, že se současné vedené karlovarské radnice distancuje od postupu svých předchůdců a činí právní kroky, jimiž se snaží dosáhnout rozhodnutí soudu o neplatnosti původní smlouvy o dílo.

Halu postavilo za přibližně 1,2 miliardy korun sdružení firem Syner, Metrostav a Bau - Stav. Radnice, která částku uhradila a je majitelem arény, chtěla dosáhnout, aby byly za vlastníky haly označeny tyto firmy. Okresní soud ale její žalobu loni zamítl.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (48.2 + 3.8) *

Zpět na přehled