Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Rafaj potvrdil půlmilionovou pokutu Praze za výstroj strážníkům

Rafaj potvrdil půlmilionovou pokutu Praze za výstroj strážníkům

Rafaj potvrdil půlmilionovou pokutu Praze za výstroj strážníkům

12.1.2017 11:33, Zdroj: ČTK

Brno - Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil půlmilionovou pokutu Praze za tendr na výstroj strážníků. Postup magistrátu nebyl transparentní, uvedl dnes úřad v tiskové zprávě. Magistrát se ještě může bránit pokutě podáním žaloby ke Krajskému soudu v Brně.

Radnice v zadávací dokumentaci dostatečně nevymezila způsob hodnocení nabídek v subkritériích týkajících se hmotnosti zboží a pohodlnosti a střihu zboží.

"Zadavatel tak postupoval v rozporu se zásadou transparentnosti, neboť uchazeči nemohli mít na základě nastavených kritérií jasnou představu, jak budou zadavatelem posuzovány odchylky od doporučené hodnoty gramáže zboží či jaké konkrétní parametry v rámci střihu budou hodnoceny a jaké řešení střihu zadavatel co do funkčnosti a vzhledu preferuje," uvedl Rafaj. Podle něj tento postup mohl mít podstatný vliv na výběr nejvhodnější nabídky.

Úřad dnes také uvedl, že město mu při šetření podnětu nezaslalo úplnou dokumentaci o veřejné zakázce ve lhůtě stanovené zákonem. Tím se dopustilo dalšího správního deliktu. "Poskytnutí úplné dokumentace v zákonné lhůtě je přitom zásadní podmínkou pro rychlý přezkum věci, nesplnění této povinnosti maří snahu úřadu věc rychle posoudit a rozhodnout," dodal Rafaj.

Předseda ÚOHS nyní potvrdil ve všech podstatných bodech rozhodnutí svých podřízených z podzimu loňského roku. Neměnil ani výši pokuty.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (41.1 + 35.0) *

Zpět na přehled