Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Rafaj potvrdil půlmilionovou pokutu Krajské zdravotní

Rafaj potvrdil půlmilionovou pokutu Krajské zdravotní

Rafaj potvrdil půlmilionovou pokutu Krajské zdravotní

26.6.2013 11:05, Zdroj: ČTK

Brno - Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil půlmilionovou pokutu pro ústeckou Krajskou zdravotní za chyby při nákupu přístrojového vybavení pro nemocnici Chomutov a nemocnici Most. ÚOHS to dnes uvedl v tiskové zprávě.

Krajská zdravotní porušila zásadu zákazu diskriminace. Podle ÚOHS měla rozdělit předmět veřejné zakázky na části. "V konečném důsledku mohl zadavatel svým jednáním podstatně ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky," uvedl předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Krajská zdravotní požadovala od uchazečů dodávku tří přístrojů, digitálního mamografu, CT přístroje a plicního ventilátoru, včetně souvisejících instalačních a servisních služeb.

Zakázku přidělila společnosti Hospimed, spol. s r.o. ÚOHS se dotázal ostatních dodavatelů, kteří si vyzvedli zadávací dokumentaci, proč nabídku nepodali. Šest z nich odpovědělo, že neměli ve svém portfoliu všechny tři přístroje, a soutěže o zakázku se proto zúčastnit nemohli.

"V případě, kdy je předmět zakázky vymezen příliš široce a zadavatel požaduje plnění, která spolu vzájemně nesouvisí, a současně je zapovězeno plnění částí zakázky, dopouští se zadavatel vůči dodavatelům diskriminačního postupu," uvedl Rafaj.

Podle něj šlo o dodávku natolik rozdílných lékařských přístrojů, že neexistovaly žádné objektivní důvody, na jejichž základě bylo nutné nakupovat všechny tři lékařské přístroje dohromady. Vzhledem ke specifičnosti přístrojů a jejich rozdílným funkcím zadavateli nic nebránilo v tom, aby rozdělením zakázky na části umožnil účast většímu počtu uchazečů.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (0.6 + 5.7) *

Zpět na přehled