Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Rafaj potvrdil pokutu pro Střední průmyslovou školu Ostrov

Rafaj potvrdil pokutu pro Střední průmyslovou školu Ostrov

Rafaj potvrdil pokutu pro Střední průmyslovou školu Ostrov

19.1.2015 12:50, Zdroj: ČTK

Brno - Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil pokutu 300.000 Kč pro Střední průmyslovou školu Ostrov. Vzdělávací zařízení se dopustilo porušení zákona v tendru na stavební práce Centra technického vzdělávání Ostrov. ČTK to dnes řekl Rafaj.

Škola chybně nastavila podmínky hodnocení nabídek. U jednoho z hodnoticích kritérií přidělovala firmám body podle toho, zda jejich nabídka splňovala daný parametr nad rámec minimálních požadavků, nadstandardně a k plné spokojenosti zadavatele, nad rámec minimálních požadavků, nadstandardně s určitou mírou výhrad či pouze na úrovni minimálních požadavků zadavatele.

Firmám přitom nemohlo být jasné, co škola považuje za minimální požadavky. Uchazeči tedy neměli k dispozici žádný základní standard pro hodnocení, na jehož základě by mohli vyvozovat, co bude zadavatel hodnotit a co mohou případně nabídnout jako nadstandard. Jednotlivé podané nabídky se také významně obsahově odlišovaly.

Podle Rafaje je zadavatel zakázky povinen nastavit podmínky zadávacího řízení transparentně. "Pouze při transparentně stanovených hodnoticích kritériích lze také následně přezkoumat, zda hodnoticí komise postupovala v souladu s nastavenými pravidly," uvedl Rafaj.

Stavba školy začala v roce 2009 a skončila v roce 2011. Z Regionálního operačního programu na ní šlo 370 milionů korun, 20 milionů dalo město, zbytek kraj a rada soudržnosti. Centrum technického vzdělávání - střední průmyslová škola v Ostrově získalo v roce 2012 titul Nejlepší investice soutěže TOP INVEST 2011, kterou organizuje Svaz podnikatelů ve stavebnictví spolu s ministerstvy průmyslu a obchodu a místního rozvoje.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (19.1 + 32.3) *

Zpět na přehled