Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Rafaj potvrdil pokutu milion správě silnic Karlovarského kraje

Rafaj potvrdil pokutu milion správě silnic Karlovarského kraje

Rafaj potvrdil pokutu milion správě silnic Karlovarského kraje

5.12.2014 10:54, Zdroj: ČTK

Brno - Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil milionovou pokutu Krajské správě a údržbě silnic Karlovarského kraje. Chybovala v tendru z roku 2007 na průtah Kraslicemi. ČTK to řekl předseda úřadu Petr Rafaj.

Správa silnic v rámci prokazování technických kvalifikačních předpokladů požadovala po firmách doložení seznamu významných dodávek za poslední tři roky. Zákon o veřejných zakázkách přitom zadavateli umožňuje požadovat přehled referenčních zakázek za posledních pět let.

"Zkrácením lhůty nastavil zadavatel pravidla přísněji, než stanovuje zákon a nepřípustně tak zúžil okruh potencionálních uchazečů o zakázku," uvedl Rafaj. U zakázky v objemu 58,8 milionu korun podle něj mohlo dojít k ovlivnění výběru nejvhodnější nabídky.

"Pokud by zadavatel dodržel lhůty stanovené zákonem, nelze vyloučit, že okruh uchazečů by byl širší a zadavatel mohl obdržet i výhodnější nabídky, než byla nabídka vybraného uchazeče," dodal Rafaj.

Předseda ÚOHS naopak vrátil svým podřízeným druhou zakázku karlovarské správy silnic, která se týkala rekonstrukce mostu v Chebu. Pokutu 600.000 proto správa silnic platit nemusí. Původní rozhodnutí ÚOHS bylo nepřezkoumatelné.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (25.2 + 22.2) *

Zpět na přehled