Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Rafaj potvrdil pokutu 750.000 korun pro Nejdek

Rafaj potvrdil pokutu 750.000 korun pro Nejdek

Rafaj potvrdil pokutu 750.000 korun pro Nejdek

22.4.2016 11:38, Zdroj: ČTK

Brno - Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil pokutu 750.000 korun pro radnici v Nejdku na Karlovarsku. Chybovala v zakázce na komunální a technické služby. Zakázku vymezila příliš široce. ÚOHS to dnes uvedl v tiskové zprávě. Vyjádření radnice Nejdku ČTK zjišťuje.

Radnice porušila zásadu nediskriminace. Firmy, které se o zakázku ucházely, musely kromě svozu a likvidace komunálního odpadu dál provozovat i sběrný dvůr a dělat také letní a zimní údržbu silnic a související služby.

"Tímto způsobem mohlo dojít k omezení okruhu potenciálních dodavatelů, kteří by jinak byli schopni dodat jen některá z požadovaných plnění, přičemž postup zadavatele mohl podstatně ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky," uvedl předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Zakázku s předpokládanou hodnotou 600 milionů korun vypsalo město loni. Tendr v minulosti kritizovala organizace Transparency International, podle které je dvacetiletá doba zakázky nevhodná, stejně jako spojení dvou služeb do jedné zakázky. Dobu trvání zakázky ÚOHS zohlednil při stanovení výše pokuty. Radnice se hájila tím, že zakázka má jen prodloužit předchozí stav, kdy obě služby pro město vykonávala jedna firma.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (45.3 + 12.2) *

Zpět na přehled