Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 18. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Rafaj potvrdil pokutu 300.000 Kč pro obvod Ostrava-Jih

Rafaj potvrdil pokutu 300.000 Kč pro obvod Ostrava-Jih

Rafaj potvrdil pokutu 300.000 Kč pro obvod Ostrava-Jih

15.11.2011 21:35, Zdroj: ČTK

Městský obvod Ostrava-Jih podle Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) porušil zákon o veřejných zakázkách v tendru na zimní údržbu komunikací. Dostal za to od úřadu pokutu 300.000 korun. Nyní ji potvrdil předseda ÚOHS Petr Rafaj. Pokuta je pravomocná, řekl dnes ČTK Rafaj. Vyjádření městského obvodu ČTK zjišťuje.

Ostrava-Jih podle Rafaje postupovala v tendru diskriminačně a podstatným způsobem ovlivnila výběr nejvhodnější nabídky. Tendr, ve kterém ostravský městský obvod chyboval, měl hodnotu více než 13,5 milionu korun.

Úřadu vadilo, že zadavatel po uchazečích vyžadoval doložení certifikátu SA 8000 nebo jiného rovnocenného certifikátu vydaného v členském státě EU. Požadovaná certifikace je osvědčením, že její držitel dodržuje práva svých zaměstnanců a poskytuje jim vhodné pracovní podmínky. "Tento druh certifikátu nelze zařadit do žádné z kategorií dokumentů, jež zadavatel může dle zákona o veřejných zakázkách z důvodů prokázání kvalifikace požadovat," uvedl Rafaj.

Městský obvod Ostrava-Jih podle něj porušil zákon i při posuzování splnění kvalifikace. U dvou uchazečů konstatoval, že kvalifikace nebyla dostatečně prokázána, avšak pouze jednoho z nich požádal o dodatečné písemné vysvětlení předložených dokumentů, které následně uznal. Druhému uchazeči, společnosti ARBOR MORAVIA s.r.o., naopak tuto možnost nedal a ze zadávacího řízení ji vyloučil.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (19.7 + 14.4) *

Zpět na přehled