Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Rafaj potvrdil pokutu 200.000 korun pro Ústav hematologie

Rafaj potvrdil pokutu 200.000 korun pro Ústav hematologie

Rafaj potvrdil pokutu 200.000 korun pro Ústav hematologie

4.9.2017 10:30, Zdroj: ČTK

Brno - Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil pokutu 200.000 korun pro pražský Ústav hematologie a krevní transfuze. Ústav nakupoval léky na základě rámcové smlouvy a navazujících objednávek, aniž by smlouva vzešla ze soutěže v zadávacím řízení. ÚOHS to dnes uvedl v tiskové zprávě.

Podle úřadu ústav chyboval, když neoprávněně využil výjimku ze zákona, která se týká opakovaných dodávek v jednom účetním období. Rafaj dnes zdůraznil, že smyslem výjimky je umožnit úsporné vynakládání finančních prostředků, neboť se předpokládá, že u takových dodávek bude zadavatel vybírat z aktuálních cenových nabídek jednotlivých dodavatelů a díky tomu bude dosahovat výhodnějších podmínek plnění.

"Ve zkoumaném případě však zadavatel neprováděl výběr zboží dle aktuálních cen a nabídek dodavatelů působících na trhu, ale pouze poptával zboží od vybraného uchazeče jako předem zvoleného dodavatele," uvedl Rafaj.

Podle něj měl Ústav hematologie a krevní transfuze v takovém případě zadat rámcovou smlouvu v zadávacím řízení podle zákona. "Tím, že zadavatel nezadal veřejnou zakázku v žádném z druhů zadávacích řízení, mohl jeho postup podstatně ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky, neboť pokud by zadavatel provedl řádné zadávací řízení, mohl obdržet i nabídky dalších dodavatelů s výhodnějšími podmínkami," dodal Rafaj.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (8.8 + 14.3) *

Zpět na přehled