Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Rafaj potvrdil pokutu 200.000 Kč pro Žabovřesky

Rafaj potvrdil pokutu 200.000 Kč pro Žabovřesky

Rafaj potvrdil pokutu 200.000 Kč pro Žabovřesky

17.12.2015 10:55, Zdroj: ČTK

Brno - Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil pokutu 200.000 korun pro brněnskou městskou část Žabovřesky. Důvodem jsou chyby v zakázce na výměnu oken a dveří na školách. ÚOHS to dnes uvedl v tiskové zprávě.

Městská část se původně pokoušela zakázku zadat v otevřeném zadávacím řízení, v něm nicméně nebyly podány žádné nabídky. Žabovřesky pak otevřené řízení zrušily a vypsaly jednodušší jednací řízení bez uveřejnění.

V tom ale chybovaly, protože v zakázce vynechaly kvalifikační požadavky na firmy. "Tímto postupem mohl zadavatel podstatným způsobem ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky. Městská část Brno-Žabovřesky tedy nenaplnila zákonné podmínky pro využití jednacího řízení bez uveřejnění," uvedl Rafaj.

Podle něj zadavatelé zakázek v podobných případech mohou postupovat zjednodušenou formou v jednacím řízení bez uveřejnění. Nesmí ale významně měnit zadávací podmínky. "Upuštění od požadavků na kvalifikaci je však bezesporu nutno za podstatnou změnu zadávacích podmínek považovat," dodal Rafaj.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (11.3 + 13.4) *

Zpět na přehled