Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Rafaj potvrdil pokutu 100.000 korun ministerstvu dopravy

Rafaj potvrdil pokutu 100.000 korun ministerstvu dopravy

Rafaj potvrdil pokutu 100.000 korun ministerstvu dopravy

19.7.2016 12:44, Zdroj: ČTK

Brno - Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil pokutu 100.000 korun ministerstvu dopravy za chyby v zakázce na centrální registr vozidel. Rozhodnutí je pravomocné, vyplývá z webu ÚOHS. Ministerstvo se může bránit pokutě podáním žaloby ke Krajskému soudu v Brně.

Pokuta je za prodloužení smlouvy s firmou ICZ na jaře 2014. Ministerstvo nevypsalo otevřenou soutěž, ale postupovalo v takzvaném jednacím řízení bez uveřejnění. Ministerstvo pokutu dostalo za to, že nepořídilo písemnou zprávu o posouzení a hodnocení nabídek a rozhodnutí o výběru vítěze. Pokutu má zaplatit do dvou měsíců od nabytí právní moci rozhodnutí.

Ministerstvo dopravy na správu registru vozidel vypsalo znovu letos v létě. Nový provozovatel může systém spravovat do vyčerpání částky 165 milionů korun. Zároveň si v zadávacích podmínkách stanovil možnost smlouvu ukončit předčasně s výpovědní lhůtou 12 měsíců.

Předchozí soutěž loni zrušil ÚOHS. Antimonopolní úřad to tehdy zdůvodnil tím, že ministerstvo v tendru použilo při prokazování kvalifikace pracovníků příliš obecný pojem "vzdělání technického směru", který musely firmy splnit. V zadávacích podmínkách nové soutěže ministerstvo zohlednilo výhrady antimonopolního úřadu k tomu, jak mají být definovány požadavky na vzdělání členů realizačního týmu dodavatele.

Centrální registr vozidel vyřizuje žádosti spojené s přihlašováním a odhlašováním automobilů. Dosavadní provozovatel ICZ nahradil dřívějšího provozovatele, firmu ATS Telcom. Ta systém spravovala od léta 2012, kdy registr přešel z agendy ministerstva vnitra pod ministerstvo dopravy. Komplikovaný přechod z jednoho úřadu na druhý způsobil dlouhé fronty žadatelů o změny v registru na přepážkách.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (38.9 + 46.6) *

Zpět na přehled