Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Rafaj potvrdil pokutu 100.000 Kč pro Prahu za zakázku bez soutěže

Rafaj potvrdil pokutu 100.000 Kč pro Prahu za zakázku bez soutěže

Rafaj potvrdil pokutu 100.000 Kč pro Prahu za zakázku bez soutěže

7.12.2015 10:52, Zdroj: ČTK

Brno - Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil pokutu 100.000 korun pro Prahu za zadání zakázky na právní služby související s výstavbou tunelového komplexu Blanka bez soutěže. Rozhodnutí je už pravomocné, zjistila ČTK z webu ÚOHS.

Praha se dohodla v roce 2012 bez soutěže s advokátní kanceláří Weil, Gotschal & Manges. V té době jí Metrostav oznámil zastavení stavebních prací. Praha se proto hájila tím, že zakázku zadala v krajně naléhavém případě, který nemohla předvídat.

ÚOHS tuto argumentaci odmítl mimo jiné proto, že Praha věděla už dříve o možných rizicích v souvislosti s vícepracemi na stavbě. Úřad také zdůraznil, že už od začátku stavby měla radnice vědět o složitosti a náročnosti stavební zakázky.

Antimonopolní úřad naopak v jiném případě před několika dny zrušil Praze pokutu 1,5 milionu korun za dodatečné zakázky na geotechnický monitoring spojený s výstavbou komplexu Blanka za zhruba za 100 milionů korun.

ÚOHS dosud tvrdil, že dodatky k původní smlouvě byly nezákonné. Nyní ale názor změnil s tím, že případ je už starý a od letoška může ÚOHS pokutovat pouze případy, které nejsou starší než pět let.

Tunelový komplex tvoří tři tunely, a to Brusnický, Dejvický a Bubenečský. Nejvytíženější z nich je Brusnický, kterým projíždí až 67.000 aut denně. Asi šestikilometrový tunel se otevřel letos v září po osmi letech budování a se čtyřletým zpožděním. Stavba, která je součástí vnitřního okruhu města, stála město 43 miliard korun, tedy zhruba o deset miliard víc, než bylo původně plánováno.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (16.6 + 7.0) *

Zpět na přehled