Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Rafaj potvrdil i druhou pokutu pro městskou část Praha 2

Rafaj potvrdil i druhou pokutu pro městskou část Praha 2

Rafaj potvrdil i druhou pokutu pro městskou část Praha 2

20.11.2015 11:12, Zdroj: ČTK

Brno - Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil i druhou pokutu pro městskou část Praha 2 za zakázku spojenou s privatizací bytů. Radnice má nově zaplatit 100.000 korun, v létě dostala sankci dalších 70.000. ČTK to zjistila z webu ÚOHS. Oba tendry jsou z roku 2012.

Městská část Praha 2 při výběru externího dodavatele služeb souvisejících s prodejem bytů sice hodnotila nabídky firem podle nejnižší ceny, ale cenu hodnotila v rámci několika dílčích kritérií, jimž přiřadila různou váhu. Vybraná nabídka tak nemusela obsahovat celkově nejnižší cenu.

Rafaj v rozhodnutí uvedl, že radnice nedodržela zásadu transparentnosti. Už dříve potvrdil pokutu 70.000 korun. Také v tomto případě městská část postupovala netransparentně. Při posouzení nabídek do protokolu neuvedla, jak dospěla ke zdůvodnění mimořádně nízkých nabídkových cen firem. S jednou z nich, konkrétně sdružením Privatizace bytového fondu Praha 2, přitom uzavřela smlouvu. Podle ÚOHS to bylo v rozporu se zákonem o veřejných zakázkách. Úřad uložil i zákaz plnění smlouvy.

Prodej se týkal celkem 1760 obecních bytů v asi 130 bytových domech. Jejich privatizace v městské části v minulých letech vzbudila mnoho emocí. Městské části zůstane dalších asi 130 domů.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (18.7 + 42.7) *

Zpět na přehled