Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je čtvrtek 22. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Radnice v Úštěku prohrála spor o pokutu 100.000 Kč od ÚOHS

Radnice v Úštěku prohrála spor o pokutu 100.000 Kč od ÚOHS

Radnice v Úštěku prohrála spor o pokutu 100.000 Kč od ÚOHS

15.11.2013 15:24, Zdroj: ČTK

Brno/Úštěk (Litoměřicko) - Radnice v Úštěku na Litoměřicku přišla o poslední možnost, jak se bránit pokutě 100.000 korun, kterou jí loni za chyby v zakázce na třetí etapu oprav městského hradu uložil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Pokutu nyní potvrdil Nejvyšší správní soud (NSS). Odvolání radnice už dříve zamítl i Krajský soud v Brně. ČTK to zjistila z webu NSS.

Úštěk podle ÚOHS nezákonně omezil počet uchazečů o zakázku. Tendru se mohly účastnit pouze firmy, které k tomu radnice vyzvala. Tento postup podle úřadu mohl podstatně ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky.

"Na tomto závěru nic nemění tvrzení zadavatele, že byl připraven postupovat nediskriminačně i vůči nevyzvaným uchazečům," uvedl loni v rozhodnutí předseda antimonopolního úřadu Petr Rafaj.

Radnice v Úštěku zakázku vypsala v dubnu 2007. Vybrala litoměřického podnikatele Tomáše Hlaváčka. Město zatím o dalším postupu nerozhodlo. "Žádnou bližší informaci k tomu říct nemohu, budu to řešit až v pondělí," řekl dnes ČTK starosta Úštěka Pavel Kundrát.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (47.7 + 42.1) *

Zpět na přehled