Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Radnice v Olomouci dostala od ÚOHS pokutu 160.000 Kč

Radnice v Olomouci dostala od ÚOHS pokutu 160.000 Kč

Radnice v Olomouci dostala od ÚOHS pokutu 160.000 Kč

19.7.2016 09:28, Zdroj: ČTK

Brno - Radnice v Olomouci musí zaplatit pokutu 160.000 korun. Chybovala v zakázce na energetické úspory ve svých vzdělávacích zařízeních. Pokutu městu uložil předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj. Dnes to úřad uvedl v tiskové zprávě. Vypsaná zakázka měla cenu 43,2 milionu korun.

Město Olomouc podle úřadu nedodrželo zásadu transparentnosti. Počet firem, které se o zakázku ucházely, omezovalo elektronickým losováním. Před jeho zahájením ale neumožnilo na žádost jedné z firem přečíslování zájemců, tedy náhodnou změnu čísel, kterými byli jednotliví zájemci předem označeni.

"Nevyhovění této žádosti za daných okolností vyvolalo pochybnosti o řádném průběhu losování a znamenalo nedodržení nezbytné podmínky zachování předpokladu transparentnosti losování," uvedl Rafaj.

Podle něj postup zadavatele při přidělování pořadových čísel v losování není sice v zákoně výslovně upraven, zadavatel však měl žádosti vyhovět, aby tak vyloučil veškeré pochybnosti. "Úřad ve svém rozhodnutí při ukládání sankce pak přihlédl k tomu, že nemá žádné indicie o přímém či nepřímém úmyslu zadavatele ovlivnit výsledek losování ve prospěch konkrétních zájemců," uvedl Rafaj.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (16.7 + 18.0) *

Zpět na přehled