Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Radnice v Olomouci bude muset zaplatit pokutu 90.000 Kč od ÚOHS

Radnice v Olomouci bude muset zaplatit pokutu 90.000 Kč od ÚOHS

Radnice v Olomouci bude muset zaplatit pokutu 90.000 Kč od ÚOHS

5.10.2015 09:33, Zdroj: ČTK

Brno - Radnice v Olomouci bude muset zaplatit pokutu 90.000 korun. Chybovala v tendru na přebudování bývalého kina Jiskra v budově Základní školy Svatoplukova na gymnastickou tělocvičnu. Pokutu radnici potvrdil předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj. ČTK to zjistila z webu úřadu.

Radnice v podmínkách zadání zakázky stanovila, že firma, která se účastní výběrového řízení, nesmí být současné subdodavatelem jiné společnosti ve stejném tendru. Podle ÚOHS to bylo diskriminační. "Tento postup mohl podstatně ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky," uvedl v rozhodnutí Rafaj.

Zakázku nakonec získala firma Provádění staveb Olomouc, a.s. s cenou přes 10 milionů korun včetně DPH. Radnice se hájila tím, že dostala v tendru šest nabídek, což je údajně obvyklý počet pro zakázku obdobného rozsahu. Z toho mělo plynout, že soutěž nebyla omezena.

Tvrdila také, že sankce není adekvátní vytýkanému omezení hospodářské soutěže. Předseda ÚOHS Rafaj ale argumenty olomoucké radnice odmítl a sankci potvrdil. Zakázka byla vypsána v roce 2013.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (44.1 + 10.9) *

Zpět na přehled