Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 24. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Radnice v obci Dvory na Nymbursku dostala od ÚOHS pokutu

Radnice v obci Dvory na Nymbursku dostala od ÚOHS pokutu

Radnice v obci Dvory na Nymbursku dostala od ÚOHS pokutu

25.11.2015 11:15, Zdroj: ČTK

Dvory (Nymbursko) - Radnice v obci Dvory na Nymbursku dostala od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu 100.000 korun. Důvodem jsou chyby v zakázce na vodovod a kanalizaci a její napojení na čistírnu odpadních vod v Nymburce. ČTK to zjistila z webu ÚOHS. Pokuta je pravomocná. Radnice tvrdí, že ona sama nechybovala, protože na výběr dodavatele si najala externí firmu.

Zakázka je z roku 2011 a v tendru vyhrála mladoboleslavská společnost Gema MB. Ještě před samotným výběrem vítěze radnice omezovala počet firem v tendru losem, který ale nebyl transparentní. Jedna z firem před losováním chtěla, aby v losovacím zařízení byla změněna pořadová čísla firem. Radnice tomuto kroku nevyhověla. Firmy dostávaly čísla podle toho, jak se do tendru hlásily. O tomto postupu ale nebyly informovány. Přečíslování na místě před zahájením vlastního losování bylo podle ÚOHS jednou z mála možností, kterou se dala transparentnost výběru zajistit.

Podle starostky obce Marie Hodboďové radnice zadala výběr dodavatele externí firmě. "Za nás jednala firma, my jsme u toho losování ani nebyli, takže se cítíme docela poškozeni. Proč my máme platit 100.000 korun když jsme se toho ani neúčastnili," řekla ČTK. Obec letos hospodaří s vyrovnaným rozpočtem s příjmy a výdaji kolem šesti milionů korun.

Pokutu nyní potvrdil předseda ÚOHS Petr Rafaj. Její výši nezměnil, protože ji uložil při dolní hranici zákonné sazby. Vzhledem k rozpočtu obce prý není likvidační.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (40.0 + 45.5) *

Zpět na přehled