Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je sobota 20. 10. 2018

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Radnice v Klášterci nad Ohří nemusí platit čtvrtmilionovou pokutu

Radnice v Klášterci nad Ohří nemusí platit čtvrtmilionovou pokutu

Radnice v Klášterci nad Ohří nemusí platit čtvrtmilionovou pokutu

18.9.2017 09:44, Zdroj: ČTK

Brno - Radnice v Klášterci nad Ohří nemusí platit čtvrtmilionovou pokutu, kterou dostala od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Pokutu zrušil letos v dubnu Krajský soud v Brně, nyní jeho verdikt potvrdil Nejvyšší správní soud. ČTK to zjistila z webu NSS. Případ se týkal tendrů na energetické úspory základních škol Petlérská a Krátká.

Město podle dřívějších závěrů antimonopolního úřadu porušilo zákaz diskriminace při prokazování technických kvalifikačních předpokladů. Firmy musely předložit referenční zakázky, které se týkaly pouze staveb občanské vybavenosti.

"Tento požadavek ale nebyl předmětem zakázky odůvodněný a neodpovídal druhu, rozsahu a složitosti zakázky," uvedl už dříve předseda ÚOHS Petr Rafaj. Město podle něj omezilo okruh uchazečů o zakázku a diskriminovalo dodavatele, kteří měli zkušenost se stejným typem zakázek i na typově jiných budovách, než jsou jen budovy občanské vybavenosti.

Tuto argumentaci Krajský soud v Brně odmítl a dospěl k závěru, že radnice zákon neporušila, což nyní potvrdil i Nejvyšší správní soud.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (6.8 + 29.7) *

Zpět na přehled