Facebook Twitter Mail RSS kanál
Dnes je neděle 25. 8. 2019

Přeskočit navigaci

Nacházíte se zde: Zpravodajství » Články » Radnice v Hradci Králové dostala od ÚOHS pokutu 300.000 Kč

Radnice v Hradci Králové dostala od ÚOHS pokutu 300.000 Kč

Radnice v Hradci Králové dostala od ÚOHS pokutu 300.000 Kč

16.7.2014 13:39, Zdroj: ČTK

Brno - Radnice v Hradci Králové dostala od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu 300.000 korun. Chybovala při zadání zakázky na rekonstrukci náměstí 28. října a ulic S. K. Neumanna a Dukelská. ČTK to řekl předseda ÚOHS Petr Rafaj. Rozhodnutí není pravomocné a radnice se proti němu může odvolat.

Město porušilo zásadu diskriminace. V zadávací dokumentaci, konkrétně ve výkazu výměr a v projektové dokumentaci, neodůvodněně použilo odkazy na specifické zboží, což zákon neumožňuje.

"Postup zadavatele mohl vést ke zvýhodnění nebo vyloučení určitých dodavatelů nebo výrobků a narušit tak hospodářskou soutěž," uvedl Rafaj.

Antimonopolnímu úřadu rovněž vadilo, že město vybrané firmě při stavebních pracích umožnilo použít jiný produkt, což se následně nepromítlo do smlouvy a do celkové ceny veřejné zakázky.

Podle Rafaje mohl jiný dodavatel navrhnout levnější řešení s pomocí jiných výrobků než těch, na které zadávací dokumentace odkazovala. "Zadavatel je povinen vymezit předmět veřejné zakázky přesně, úplně a srozumitelně, avšak natolik obecně, aby neodkazoval na určité identifikační znaky jiných dodavatelů," dodal Rafaj.

Hodnocení článku:

Známkování jako ve škole:

Zatím nehodnoceno.


Komentáře čtenářů

Ještě zde nejsou žádné příspěvky.


Přidat příspěvek

Není povoleno vkládání HTML.

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

Zaokrouhlete a sečtěte (14.1 + 49.8) *

Zpět na přehled